Na Heureke využívame personalizáciu a cielenú reklamu. Na základe vášho správania na Heureke personalizujeme jej obsah. Kliknutím na „Rozumiem“ alebo inam súhlasíte aj s využívaním cookies a odovzdaním údajov o správaní na webe pre zobrazenie cielenej reklamy na ďalších weboch. Personalizáciu a cielenú reklamu si môžete vypnúť v nastaveniach prehliadača. Viac


Poradňa Čítačky pamäťových kariet

Ako vybrať čítačku kariet?

Čítačka kariet je malé a pritom veľmi praktické zariadenie, ktoré sa pripája k akémukoľvek počítaču pomocou USB. Čítačka nahrádza USB kábel fotoaparátu, čo je jej najväčšia výhoda. Ak totiž chceme fotky z našej karty kopírovať na viac počítačov, môže byť nepohodlné inštalovať na všetky potrebný software, ktorý niektoré prístroje vyžadujú. V niektorých prípadoch to dokonca ani nebýva možné, napríklad v internetových kaviarňach, alebo na firemných počítačoch.

Rýchle odkazy:

Interné čítačky kariet
Externé čítačky kariet

Odkazy na osvedčených výrobcov: Hama, I-tec

Aké výhody má čítačka?

Čítačka kariet je ďaleko univerzálnejšia a umožňuje nám sťahovať dáta do akéhokoľvek počítača bez nutnosti inštalovať ovládače.

Okrem už zmienenej univerzálnosti a jednoduchosti použitia je veľkou výhodou mnohých čítačiek ich prenosová rýchlosť. V kombinácii s dostatočne rýchlou kartou trvá prenos dát do počítača niekedy oveľa kratší čas, než keď sťahujeme dáta pomocou fotoaparátu a USB kábla.

Ďalšou veľkou výhodou je fakt, že pomocou čítačky môžete tiež kopírovať dáta aj opačne, teda z počítača na kartu, čo mnohé fotoaparáty vôbec neumožňujú, aj keď sa k PC pripoja ako výmenný disk. Pamäťová karta s čítačkou sa môže použiť aj ako flash disk.

Môžem používať čítačku pre viac druhov kariet?

Samozrejme áno, na tento účel slúžia univerzálne čítačky.

Univerzálne čítačky sú stále populárnejšie, väčšina z nás má vo svojom okolí veľa zariadení, ktoré používajú pamäťové karty a chceme medzi nimi zdieľať dáta, či už sú to fotografie, videá, alebo najrôznejšie aplikácie.

 

Vybrať Čítačku pamäťových kariet

Porovnať Čítačky pamäťových kariet